Monika Laprus - Hej

Nie jestem coachem. Nie skończyłam studiów z psychologii ani żadnych innych, które dałyby mi naukowe podstawy pod to, o czym piszę. Ba, skończone przeze mnie studia nie mają nawet nic wspólnego z wykonywanym przeze mnie zawodem! Po prostu pewnego dnia postanowiłam, że zacznę rysować komiksy. A do tego potrzeba było czegoś więcej, niż sama umiejętność rysowania. I o tym chciałabym pisać – o podsatwach, planowaniu i ogarnianiu. Chociaż z tym ogarnięciem się też różnie bywa.

O mnie

Monika Laprus - o mnie

To ja.

Ze wstępu u góry wiecie już, kim NIE jestem. To teraz czas na konkrety.
Nazywam się Monika i od grudnia 2016 roku rysuję komiksy. Z początku dość niepewnie, potem jakby odważniej. Od maja 2018 roku zajmuję się tym komercyjnie i naprawdę świetnie się bawię. Mam fajnych klientów a każde zlecenie jest jakimś nowym wyzwaniem.
Z wykształcenia jestem inżynierem mechaniki i budowy maszyn. Następnie, po dwóch latach szkoły policealnej obroniłam dyplom i tytuł zawodowy artysty plastyka (reklama wizualna). Jestem więc mechanikiem, grafikiem i samozwańczym komiksiarzem.
Rysowaniem „na poważnie” zajęłam się w 2017 roku, mając 28 lat. Jeśli ktoś mnie kiedyś zapyta o radę „czy nie jest dla mnie za późno, by zacząć rysować komiksy?”, to oberwie szkicownikiem.